נאורה שם

לפריטים באתר שנמסרו על ידי נאורה שם

לפריטים באתר שחוברו על ידי נאורה שם

לאתר של נאורה שם


נאורה שם (Neora Shem) – כותבת תוכנה, פרוזה, שירה ועיתונות – עסקה בטכנולוגיה ובתרבות הרשת על כל רבדיה. משנות השבעים והשמונים אז החלה דרכה כמתכנתת על מחשבי CYBER וDEC-PDP באוניברסיטה הפתוחה ובחברות אמריקאיות כמו CONTROL DATA ו-DIGITAL. המשיכה עם המחשבים האישיים וצמיחת האינטרנט בישראל.

דורות רבים צמחו על כתבותיה בעיתונות המקצועית והפופולרית – "אשת רשת" בגלובס, "קפטן אינטרנט" בהארץ, "משחקי מחשב" בעיתון חדשות ו"פשעי מחשב" בעיתון ששי. כמו גם השנים במעבר למילניום החדש, בהן הרצתה בקורסים וסמינרים רבים באונ' תל-אביב, המדרשה לאמנות בבית ברל, בית הספר לעיצוב שנקר ותוכניות "חשיפה" באונ' הפתוחה. נאורה גם הפיקה וארגנה את כנסי ההאקרים הראשונים בארץ Y2HACK, שם בלט החינוך לצעירים בנוגע ל:פרטיות, קוד פתוח (הקתדרלה והבזאר), זכויות יוצרים ועוד.

נקודות ציון נוספות בבניית התשתית ל"תרבות דיגיטלית בישראל": כתבה את "רומן דיגיטלי" שיצא לאור בהוצאת הקיבוץ המאוחד, הקימה וערכה את מגזין זומביט המקביל לתוכנית הטלוויזיה, בנתה הצגת תיאטרון "מדיאה_אקס" בפסטיבל עכו שפותחה כ"מציאות מדומה" בסביבת תלת-ממד, עיצבה והקימה אתרים של סופרים דגולים כמו חנוך לוין, אורי אבנרי, בית עגנון, בית ביאליק ועוד.

נאורה שם, שהיתה מוכרת גם בשמותיה השונים: נאורה.קום, נאורה ברגר, נאורה שם-שאול… עבדה תמיד בשת"פ עם אמנים והאקרים במרחב בטכנולוגי היצירתי בישראל – בסטארטאפים, מיזמי תרבות ומיצגי מוזיאונים. בעשור האחרון למדה ועוסקת בליווי רוחני לנוטים למות, בהוספיס ובאחד-על-אחד וגם שם היא מגייסת ככל יכולתה את הטכנולוגיה המתקדמת לטובת רוח האדם.

תמונה נאורה שם

נאורה שם